KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12645473
*
nr 1264 5473
Gusten Widerbäck
(1879-1970), Sverige
Akvarell, Lanskap, signerad. 24x43 cm
Kondition: skadad, saknar glas
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2019
kl 19:04:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/7 19:10:41
1
Vinnande bud
13/7 10:39:15
2
350 kr
13/7 10:39:15
1
400 kr (Budbetjänt)
13/7 10:39:45
2
500 kr
13/7 10:39:45
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gusten Widerbäck
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Läs mer om Gusten Widerbäck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gusten widerbäck lanskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45
*
Gusten Widerbäck
Kondition: skadad, saknar glas
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gusten Widerbäck
nr 1264 5473
Gusten Widerbäck
(1879-1970), Sverige
Akvarell, Lanskap, signerad. 24x43 cm
Kondition: skadad, saknar glas
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/7 19:10:41 | 1 | Vinnande bud |
13/7 10:39:15 | 2 | 350 kr |
13/7 10:39:15 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
13/7 10:39:45 | 2 | 500 kr |
13/7 10:39:45 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gusten Widerbäck
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.Läs mer om Gusten Widerbäck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gusten widerbäck lanskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45